Szal, Mucha….

Ogólnie przyjęło się, że wszystko, co szybkie jest dla nas lepsze i wygodniejsze, lecz niekoniecznie. W artykule o szalikach wspominałem, iż napiszę o sposobie wiązania, a że wpis był, by to krótki połączę go wraz z wiązaniem muchy „Bowtie” i pastowaniem butów i czymś w miarę pomocnym czyli układanie włosów .

Wiązanie szalików dla nie których z nas to najprostsze owiniecie się wokół szyi mało kto z nas używa i stosuje na co dzień czegoś bardziej skomplikowanego. Jak wiadomo dobrze dobrany szalik i jego dobre wiązanie może czasem wspaniale wyeksponować nie tylko nasza osobę ale także  cały ubiór .
Poniżej pojawia się dwa filmy jeden z kilkoma „PROSTYMI” w zawiązaniu sposobami :

i sposób trudniejszy wykorzystywany przeze mnie bardzo oryginalny, nowoczesny i bardzo Włoski :

do ostatniego sposobu, jednakże nie nadają się grube szale czy szaliki a tylko i wyłącznie apaszki lub szale z lekkich materiałów w tym wypadku najlepszy jest kaszmir . Kolejnym przydatnym poradnikiem jest wiązanie muchy, która coraz częściej pojawia się nie tylko na ślubach, ale także, na co dzień w klubach czy na ulicach miast a tym bardziej na męskich szyjach .Oczywiście większość z nas idzie na łatwiznę sam muszę się przyznać, iż mnie się zdarza nagminnie korzystanie z zapinanej muszki .

A kto wiązał muchę wie że nie jest to proste i bez kilku prób nie można tego zrobić za pierwszym razem chyba ze robi się wszystko dokładnie tak samo jak w poniższym filmie krok po kroku wykonuje się polecenia :

jeśli robicie wszystko tak jak podaje film to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż uda wam się zawiązać węzeł za pierwszym razem . Podobnie dotyczy to czyszczenia butów w większości normalne jest tzw. pastowanie na szybko czy tez używanie płynnych nabłyszczaczy, które w żaden sposób ani nie impregnują ani nie powoduje zbyt wiele dobrego dla naszych skórzanych butów . Wysuszają ja sprawiają, iż skóra staje się sucha a przy pierwszym deszczy od razu nasiąkną wodą . Także sposób przygotowania butów powinien zacząć się od dokładnego oczyszczenia butów z resztek błota piachu i resztek starej pasty .

Film przedstawia technikę pastowania używana w drogich salonach obuwniczych, gdzie w większości buty są robione ręcznie :


Boki botów „podeszwy” smarowane są specjalnym lakierem najczęściej w kolorze, by zapobiec zmianom koloru zelówki . Jeśli mamy wypastowane buty zawiązaną muchę i szalik czas na nasza głowę a dokładnie włosy i tu znalazłem ciekawostkę musiałby się wypowiedzieć znawca, czyli jakiś fryzjer :

„…czy do wykonania takiej fryzury jest potrzebna taka ilość specyfików by wyglądać prawie jak James Dean …”

Poniżej krok po kroku co jak gdzie wmasować to a gdzie wetrzeć tamto :


to było, by chyba na tyle w tym momencie, jak już macie wszystko łącznie z fryzura jesteście gotowi na podboje miasta oczywiście ostrzegam ze w mniejszych zostaniecie wytknięci palcami lub obrzuceni brzydkimi słowami, lecz najważniejsze być sobą i dobrze się z tym czuć .

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s