Gloverall historia Duffle Coat

Jak to się wszystko zaczęło … w przypadku Gloverall historia rozpoczyna się w 1950 roku tak naprawdę nieco wcześniej, lecz wcześniej firma zajmowała się produkcja odzieży dla robotników , rękawic i innych takich rzeczy oryginalnie założona przez Freda Morris żonę pana Harold`a Morris`a, który właśnie w 1950 zakłada nową firmę . W taki sposób powstaje nowa marka na rynku Brytyjskim „Gloverall”, by zdobyć pieniądze na produkcje państwo Morris zaczynają sprzedawać jako pierwsi płaszcze przeciwdeszczowe wykonane z bawełny pokryte PVC jako odzież ochronna dla robotników budowlanych, a także nie produkowane już płaszcze należące do departamentu obrony, czyli „Duffle coat”.

Gloverall987

Gdy wszystko zostało wyprzedane okazało się, iż zapotrzebowanie na taka odzież jest bardzo duża i tak oto właśnie zaczyna się produkcja płaszczy jednak, że odbiorcami płaszcza nadal jest branża budowlana z czasem coraz to większe i lepsze firmy zakupują płaszcze Duffle . Na rynek wchodzą trzy podstawowe nowe płaszcze poza już istniejącym Gloverall Original Monty, który jest repliką Original 1944 WWII Monty i Bawełnianą kurtką z powłoka z PVC .

Gloverall99

Trzy pozostałe modele wprowadzone zostały z myślą i pomysłem pana Harolda Morrisa który to chciał by Gloverall stało się bardziej rozpoznawalną marką a wraz z popytem na płaszcze tej marki dostępną i używaną częściej przez zwykłych użytkowników cena zaś odpowiadała jakości materiału z jakiego zostały wykonane . Oni także jako pierwsi zaczęli używać skórzanych zapięć i rogowych tak popularnych „podłużnych guzików” .

Gloverallpp

Zaczęły się dobre czasy dla  Gloverall był rok 1960 a płaszcze i inne produkty stawały się coraz popularniejsze , coraz częściej noszone przez zbuntowana młodzież. . Płaszcze Duffle zaczęły się pojawiać na czerwonym dywanie były noszone przez znane osoby John Wayne , Alan Bennett , Stanley Kubrick czy Brytyjscy komicy Terry Thomas , Dudley Moore a także młody Karol, książę Walii oznaczyło to że nie była to już „firemka” produkująca i sprzedająca ubrania ochronne dla roboli ale poważną marka na rynku odzieżowym z która należało się liczyć . Płaszcze Gloverall dały społeczeństwu Wielkiej Brytanii to czego wcześniej mieć nie mogło doskonale skrojone ,wytrzymałe płaszcze dotychczas dostępne tylko dla Armii .

Gloverall111

Czasy przyniosły zmiany jakich firma się, by nigdy nie spodziewała lata od 1950 do 1960 sprawiły, iż sława i pieniądze sprawiały, iż za Katedrą św. Pawła w Londynie mała manufaktura zmieniła się w fabrykę .W 1955 roku firma otwiera flagowy sklep w Vancouver tak rozpoczyna się eksport po za granice Wielkiej Brytanii rok później okazuje się, iż Kanada to strzał w dziesiątkę . Gloverall otwiera kolejne sklepy najpierw Francja następnie kraje skandynawskie, by w końcu pojawić się na rynku Amerykańskim ,rok 1956 był także datą w którą pojawiły się w ofercie kurtki na kobiet i dzieci . W roku 1963 produkcja płaszczy była już na tak dużą skale, iż firma zdecydowała przenieść się do większego zakładu w Wellingborough w Wielkiej Brytanii   . W 1968 roku okazało się iż po za sporym powiększeniem zakładu w  Wellingborough i tak firma nie nadążała z zamówieniami ze sklepów na całym świecie , zatem Gloverall otwiera kolejny zakład w Corby .

Od roku 1970 do 1980 nastąpiły spore zmiany w szeregach Gloverall zmarł  założyciel  ojciec Harold Morris na jego miejscu pojawił się jego syn Roger Morris w tym momencie Gloverall eksportowało do 40 krajów na całym świecie . A w 1979 roku Gloverall został poproszony o wykonanie płaszczy dla olimpijskiej zimowych igrzysk w 1980 .

Desktop

Płaszcze Gloverall Duffle do dziś należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kopiowanych przez inne marki odzieżowe na świecie , firma rodziny Morris przeniosła wojskowy utylitarny płaszcz i zamieniła go w ikonę płaszczy nie tylko męskich . Płaszcze Duffle do dziś są szyte i projektowane w Wielkiej Brytanii od siedmiu dekad w 2011 roku Gloverall obchodziło 60 lecie istnienia marki .

Następna część artykułu czyli skarpetki ….pantherella_socks

Już niedługo Pozdrawiam Bow-Tie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s